top of page

ЩО ОЧІКУЄ СУСПІЛЬСТВО ВІД РОБОТИ ГРОМАДСЬКОГО СЕКТОРУ В УМОВАХ ЗАТЯЖНОЇ ВІЙНИ? Аналітичний звіт Центру формування політики

  • Фото автора: Центр Формування Політики
    Центр Формування Політики
  • 7 лист. 2024 р.
  • Читати 2 хв

У сучасних умовах, коли Україна стикається з безпрецедентними викликами через повномасштабну війну, зростає необхідність аналізу взаємодії громадянського суспільства з місцевими громадами. Громадсько-волонтерський сектор, що об’єднує громадські організації, виконує критичну роль у забезпеченні зворотного зв’язку між державою та населенням, захисту інтересів громадян і підтримці демократичних процесів. Важливість цього сектора не може бути недооціненою, оскільки саме він забезпечує стабільність у суспільстві в умовах постійних криз, підтримує функціонування демократії в умовах війни. 



Попри те, що національна єдність у боротьбі є першочерговою метою, стратегічно важливим залишається побудова стійкого суспільства, здатного до швидкої адаптації та реагування на зовнішні та внутрішні виклики. Проте нинішня модель взаємодії громадянського суспільства та місцевих громад іноді не відповідає сучасним очікуванням і потребам, що створює передумови для соціальних розривів та зниження довіри до громадських ініціатив, а також, як наслідок, дестабілізації в країні. Цей фактор примножується діями російських ІПСО, що направлені роз’єднати українське суспільство. 

Іншою проблемою для України є відсутність ефективних механізмів комунікації між громадянським суспільством і місцевими громадами. На фоні зростання соціальної напруженості це ускладнює налагодження діалогу та може зменшувати увагу населення до діяльності громадських організацій. Згідно з даними соціологічного дослідження, довіра до громадських організацій знизилася на 8% протягом березня-червня 2024 року, що свідчить про необхідність перегляду та вдосконалення існуючих моделей взаємодії. Якщо ці виклики не будуть подолані, існує реальна загроза подальшого поглиблення соціальних розривів, дестабілізації суспільства та підриву довіри до всіх інституцій, що в умовах війни може стати загрозою для національної безпеки. 

Метою цього дослідження є рекомендації до покращення моделі взаємодії громадянського суспільства з місцевими громадами, яка б відповідала сучасним викликам та потребам. Особливу увагу приділено аналізу поточних проблем, що існують в громадських організаціях, рівня довіри, комунікацій, адаптивності до кризових ситуацій та регіональних особливостей. Дослідження спрямоване на підтримку соціальної стійкості та залучення громадян до вирішення важливих питань, що стосуються їхніх громад та України загалом.


Детальніше:





 
 
 

Comentários


bottom of page